Vkládání vlastních obrázků

Na této stránce jsme pro vás připravili přehled několika tipů a triků, které můžete využít při tvorbě vašich návrhů ve tvořiči a dodat tak vašim návrhům na zajímavosti.

Funkce tvořičeTipy a trikyVlastní obrázky

Velikost a rozlišení obrázku


Obrázek nahraný do systému musí splňovat jisté kvalitativní a velikostní požadavky:

 • Maximální povolená velikost souboru je 4 MB.
 • Alespoň jeden rozměr obrázku (šířka nebo výška) musí přesáhnout velikost 100 bodů. Maximální velikost obrázku je 2800 x 2800 bodů.
 • Pro dobrou kvalitu potisku by grafické podklady měly mít rozlišení alespoň 150 DPI.

TIP: Jak zjistit, že moje fotografie nahraná do PC splňuje všechny tyto parametry?

 1. Klikněte na složku "Tento počítač".
 2. Najděte si na disku požadovanou fotografii.
 3. Po najetí myší na soubor obsahující fotku se vám po malé chvíli zobrazí rámeček s informací o rozlišení fotografie (v bodech) a její velikosti. (Viz. ilustrační obrázek č. 1).

Rozměry obrázků

Nyní známe rozlišení fotografie v bodech. Jak ale zjistit maximální možnou velikost pro tisk v centimetrech? Pomůže vám k tomu následující tabulka. Najděte si v ní nejbližší rozměr k vaší fotografii v bodech a následně uvidíte, jaká je maximální velikost této konkrétní fotky pro tisk v centimetrech.

Rozlišení obrázku  Maximální možná velikost fotografie na podkladu
400 × 300 7,5 × 5 cm
800 × 600 15 × 10 cm
1024 × 768 18 × 13 cm
1600 × 1200 25 × 20 cm
2000 × 1400 35 × 25 cm
2400 × 1800 45 × 30 cm

Nepovedlo se vám zjistit jestli váš obrázek je opravdu dost kvalitní pro použití v tvořiči a pro tisk? Pošlete nám ho e-mailem na info@na-tricka.cz a my vám během několika dnů poradíme..

Formát obrázku

Do systému lze nahrávat 2 typy formátů:

 • .jpg je vhodný pro fotografie nebo malby realistických scenérií s hladkými přechody v tónu a barvě. Tento známý a rozšířený formát nepodporuje průhledné pozadí, proto pomocí .jpg fotek a obrázků bude po výsledném tisku pravděpodobně vidět čtvercový nebo obdélníkový rámeček. (Viz. ilustrační obrázek č. 2 - .jpg).

 • .png lze také využívat pro fotografie, ale je potřeba počítat s větší výslednou velikostí souboru. Vhodný je (na rozdíl od formátu .jpg) i pro perokresbu, kvalitní zobrazení textu nebo ikonek. Ve formě "png.-24 bit" podporuje i průhledné pozadí. Tato funkce umožňuje tisk bez mnohdy nežádaného rámečku (pozadí) kolem grafiky. (Viz. ilustrační obrázek č. 2 - .png).
Průhledné pozadí

TIP: Jak odstranit nežádoucí pozadí z obrázku a následně vytvořit png.-24 bit? Je to snadné, ale potřebujete k tomu grafický editor, např. Adobe Photoshop.

 1. Otevřete si obrázek ve Photoshopu
 2. Pomocí funkce "laso" nebo "magická hůlka" označte grafiku, kterou chcete tisknout
 3. Pak použijte klávesové zkratky Ctrl+C a následně Ctrl+V. Nyní se vám vytvořila nová vrstva, která obsahuje pouze to, co chcete tisknout.
 4. Klikněte na původní spodní vrstvu a zmáčkněte na klávesnici tlačítko "Delete"
 5. Nyní vidíte pouze svoji požadovanou grafiku na průhledném pozadí, které se ve Photoshopu zobrazuje jako šedo-bílé čtverečkované pole.
 6. Pro uložení do formátu png.-24 bit použijte klávesovou zkratku Ctrl+Alt+Shift+S (zmáčknete všechna tato tlačítka najednou).
 7. Z nabídky různých formátů vyberte "PNG-24" a zmáčkněte tlačítko Uložit (Save).
 8. Výsledný soubor .png pak nahrajte do našeho "Tvořiče", kde se bude zobrazovat bez průhledného pozadí.

Nepovedlo se vám odstranit pozadí podle našeho návodu? Pošlete nám obrázek e-mailem na info@na-tricka.cz a my vám během několika dnů s odstraněním pozadí pomůžeme.

Tvořič

Časté dotazy

Proč se mi nespustí Tvořič?

Pravděpodobně nemáte povolený flashový přehrávač nebo nemáte nainstalovánu jeho aktuální verzi. Ta je volně ke stažení na internetu.

Jak zmenším logo nebo obrázek

Po kliknutí na logo(obrázek) se vedle něj objeví nabídka „mini-nástrojů“. Poslední tlačítko nabídky slouží k zmenšování a zvětšování vybraného objektu.

Jak velké musí být logo nebo nápis natričku?

Při navrhování musí být jasně čitelné bez použití nástroje „Lupa“.

Kolik stojí poštovné?

Příplatek za doručení závisí na ceně objednaného zboží.

Do České republiky je to:

do 350 Kč: 49 Kč
do 700 Kč: 69 Kč
nad 700 Kč: 79 Kč

Mimo Českou republiku:

do 350 Kč: 89 Kč
do 700 Kč: 185 Kč
nad 700 Kč: 235 Kč

V případě dobírky se k aktuální ceně za doručení přičte navíc 34 Kč.

Obrázek mi nejde zvětšit do požadované velikosti. Proč?

Maximální velikost pro tisk je limitována kvalitou (rozlišením) nahraného obrázku. Pro vytisknutí ve větší velikosti použijte obrázek s vyšším rozlišením.

Jaká má být kvalita obrázku pro potisk?

Pro dobrou kvalitu potisku by grafické podklady měly mít rozlišení alespoň 150 DPI (cca. 60 bodů na centimetr) pro zvolenou tiskovou velikost.

Jak odstranit pozadí z vlastního obrázku?

V grafickém editoru (například Adobe Photoshop) odstraňte pozadí pomocí nástroje "Magická hůlka". Obrázek pak uložte ve formátu png-24, který podporuje průhledné pozadí. Tuto úpravu můžete provést sami, případně o ni formou vzkazu k objednávce požádejte nás. Jednoduché úpravy provedeme v rámci objednávky zdarma, u pracnějších úprav se vám ozveme s cenovou nabídkou.

Bude skutečná barva produktu odpovídat barvě na monitoru?

Každý monitor zobrazuje barvy odlišně (podle nastavení a kvality monitoru). Barvy produktů jsme nastavili tak, aby i přes jemné odlišnosti zůstala charakteristika barvy velmi podobná obrazovce.

Jak si vybrat správnou velikost trička nebo mikiny?

U každého podkladu si můžete prohlédnout tabulku velikostí (šířka a výška). Hodnoty můžete porovnat s rozměry oděvu, který vám sedí, a vybrat si správnou velikost. Pro lepší představu je u každého podkladu realistická fotografie.

Snadné vytvoření dárku

Pomocí naší aplikace můžete přímo tady na webu vytvořit pro své blízké nebo obchodní přátele netradiční dárky: Navrhnout potisk na tričko, hrnek, kalhotky nebo na jiný podklad. Překvapte tak vaše přátele nebo rodinu jedinečným dárkem.